Klubové výstavy 8. & 9. 5. 2010 
Výstaviště Země živitelka České Budějovice
PŘEDSTAVENÍ ROZHODČÍCH:
 
    TIINA ILLUKKA  - CH.ST. CABALLUS

    Chovu psů se věnuji již více než 40 let. Všechno to začalo chovem dalmatinců. To je důvod, proč název mojí chovatelský stanice je CABALLUS s odkazem na latinský název koně. Od r. 1986 jsem měla Curly Coated retrievers. Můj start začal na importované feně z nejlepší linie z Velké Británie. Fenka se jmenovala DARELYN TAMARA. Ještě jsem přivezla psy z Austrálie, Nového Zélandu a Spojených států. Jako veterinární lékařka mám sama zvláštní zájem na reprodukci, jsem velmi šťastná, že jsem mohla pomoci s umělou inseminací se zmraženým spermatem. Moji psy byli úspěšní jak na výstavách tak i při práci. Exportuji Curly do několika zemí a dnes je těžké najít Curlyho, který nemá v rodokmenu některého předka z mojí chovatelské stanice CABALLUS.

    Jsem rozhodčí FCI od roku 1993 a posuzovala jsem retrievry ve většině evropských zemí, také v Anglii, Austrálii a v Americe.
Mám licenci posuzovat všechna plemena FCI ve skupinách 7 a 8 a některé ze skupin 3 a 6.


   ANDRZEJ STEPINSKI - CH.ST. OLIGARCHIA

     Jsem členem polského Kennel Clubu od r. 1978. Začal jsem chov na Polských nížinných ovčácích v roce 1982. Chov nebyl nikterak intenzivní, ale i přesto byl úspěšný. Dosáhl jsem tyto tituly: 3x World Champions, 3x klubový vítěz, 4x PL CH, 4x Interchampion, Canada champion a SF CH a SA CH. Jeden z mých psů je otcem téměř 30 champiónů v sedmi zemích. Od roku 1990 mám doma také Zlaté retrievry, které tak často nevystavuji a také neodchovávám tak často štěňata, ale i přesto jsem odchoval 30 champiónů, 2x PL vítězů, 4x klubových vítězů, tři Zlatí retríevři v mém vlastnictví jsou s titulem Interchampion. Jsem majitel prvního Goldena z Polska, který na výstavě v Anglii obdržel pořadí.

    Od roku 2000 - 2009 jsem předseda klubu Polský nížinný ovčák. 2005 - 2008 jsem byl sekretářem Boxer klubu a od r. 2006 jsem prezident Retriever klubu. Od r. 2008 jsem viceprezident ve Varšavské pobočce Kennel Clubu Pl. Posuzoval jsem v Estonsku, Finsku, Francii, Německu, Izraeli, Nizozemsku, Norsku, Portugalsku, Rusku, Slovensku, Španělsku, Švédsku, Lotyšsku, Litvě, Ukrajině, Bělorusku a samozřejmě v Polsku. Také jsem posuzoval na Světové výstavě. Nyní jsem rozhodčí pro všechna plemena ze skupiny FCI 1 /bez Německého ovčáka/, FCI 2, z 5 skupiny FCI Americká Akita a celou skupinu FCI 8 a několik plemen z 9 FCI skupiny.


    HEATHER WILES-FONE - CH.ST. HEATHERBOURNE

    Narodila jsem se do farmářské rodiny a vždy jsem měla zájem o psy. Nicméně v roce 1967 jsem si koupila dvě fenky po CH. SANDYLANDS TANDY a tím jsem založila chovatelskou stanici HEATHERBOURNE. Od té doby jsem odchovala více než 30 šampiónů /ve Velké Británii a v zámoří/ včetně 3 interchampiónů. Z vrhu po CH. SANDYLANDS MARK pochází fenka HEATHERBOURNE MOIRA /res.CC/, která měla velký vliv v mém chovu. Pochází od ní čtyři šampióni a to: H.STATESMAN, INT. CH. H. FORGET-ME-NOT, H. FISHERMAN a H. BANDMASTER. Jednou z mých největších radostí bylo vyhrát BOB na CRUFTS 1983 s SH.CH. H.FISHERMAN. Tento pes vyhrál jeho první CC již v 10 měsících a později získal 2x GUNDOG skupinu. Také 2x GUNDOG skupinu vyhrála moje fenka SH.CH. COPPERHIL LYRIC OF HEATHERBOURNE, která několikrát vystupovala v televizních programech. Od ní pochází mimo jiné i H. COUR JESTER, který byl hodně využíván v chovu. V roce 1996 vyhrála res.CC fenka H. ROYAL VELVET na CRUFTS.

    Jsem členem výboru LABRADOR CLUB UK a také pracuji několik let v UNITET RETRIEVER CLUB v UK. V roce 1998 jsem vydala knihu z názvem "THE ULTIMATE LADRADOR RETRIEVER", která se prodává po celém světě a byla přeložena i do ruštiny a japonštiny.   

     Moje první posuzování na úrovni championship show bylo v roce 1977 a od té doby jsem měla štěstí, že jsem posuzovala v mnoha částech světa. ..USA, Austrálie, Nový Zéland, Afrika, Brazílie, Filipíny, Japonsko, Rusko, Skandinávie a Evropa. V roce 1994 jsem posuzovala na Světové výstavě ve Švýcarsku a v roce 1999 jsem posuzovala labradory psy na CRUFTS.
Moc se těším na posuzování pro váš klub a ráda bych využila této příležitosti a poděkovala výboru za pozvání.

    ANNE LAVELLE - CH.ST. CROSSCROYDE

    V sedmdesátých letech jsem manželovi Richardovi zakoupila k narozeninám žlutou fenku labradora BEAFORD HOPE a ta byla základem k vytvoření naší chovatelské stanice CROSSCROYDE. HOPE měla vrh po psovi HEATHERBOURNE LAWNWOODS LAUGHING CAVALIER ze kterého vzešel náš první champión C. CHARLOTTE. Její vnučka C. LAST SUSPECT, kterou jsem kryla CH. CARPENNY CAVALIER, dala v roce 1988 vrh ze kterého pochází fantastický pes champión C. COTTON ON QUICK. Byl to žlutý pes, veliký "showman" a vyhrál tituly: 23x CC, BIS ze všech plemen na výstavě Bournemouthin 1990, CC na CRUFTS 1992, BOB na CRUFTS 1993 a i v roce 1994 a mnoho dalších skvělých výher. I jeho potomci získali mnoho pěkných úspěchů na mnoha výstavách. Byl to můj životní pes.

    Posuzovat jsem začala v roce 1980 a jsem velmi šťastná, že jsem posuzovala po celém světě. V roce 2007 jsem posuzovala fenky na CRUFTS.
    Těším se na setkání s vámi a na posuzování v České republice.


    JIM CROSBIE  - CH.ST. GARBANK & KATE CROSBIE - CH.ST. LISLONE

    Historie chovatelských stanic GARBANK a LISLONE se sloučila v roce 1991. Spojené chovatelské stanice nyní odchovaly 30 šampiónů po celém světě.

    Jimova osobní historie - shrnutí:
První Golden se narodil v roce 1956 a byl pouze domácí mazlíček. Zakladatelkou chovu se stala až fenka narozená v roce 1960 po psu CH. CAMROSE FANTANGO a po feně CH. CAMROSE LORETTA. Matka prvního šampióna JASMÍNE Z DOWALLY se narodila v roce 1969. Její dcera, první šampiónka, GARBANK CHARMING CINDY se narodila v r. 1973. S Kate jsme na ní udělali vrh po psovi CH. CAMROSE FABIUS TARQUIN ze kterého vyšel pes GARBANK SPECIAL EDITION LISLONE. Ten se stal držitelem nejvyššího počtu výher v Irsku. Od té doby se stal ještě se psem CH. BETHROB BRACKEN základním kamenem v našem chovu.

    Jim prvně posuzoval v roce 1968 a od roku 1988 posuzuje na úrovni champiónship show a to v mnoha evropských zemí, Austrálii a na Novém Zélandu. Posuzuje skupiny FCI 7 a 8.   

    Kate osobní historie - shrnutí:
Kate začala svůj slavný chov LISLONE v roce 1980. Během let 1980-1990 byla chovatelská stanice LISLONE vedoucí chovatelskou stanicí v Irsku. Měla nejvíce jednotlivých vítězů. V neposlední řadě z nich byl CH. a CH IR GARBANK SPECIAL EDITION LISLONE. Kate odchovala světové vítěze, štěně vítěz na konci osmdesátých let a v r. 1998 FIN.,EST.a S.CH. LISLONE TARTAN SPECIAL, který se stal světovým vítězem a BOG II v Helsinkách.

    Kate posuzuje skupiny FCI 7 a 8 a posuzovala ve většině evropských zemí a také v Rusku, Ukrajině, Austrálii a na Novém Zélandu. Posuzovala goldeny - feny - na Světové výstavě v Belgii v roce 1995.

    Kate i Jim jsou pořád velmi spojeni s plemenem a je to jejich primární zájem. Je zajímavé, že i když v první řadě produkují štěňata spíše na výstavy, daří se jim i na poli pracovním a Světový vítěz odchovaný Kate měl 2x CACT.
Těšíme se moc na naší návštěvu ve vaší republice.


ZPĚT

Section English Cocker Spaniel´s Section English Springer Spaniel´s Section Welsh Springer Spaniel´s Section Clumber Spaniel´s Section Retriever´s Sekce Německých křepeláků prozatím nemá vytvořeny stránky www.
Anglický kokršpaněl Anglický špringršpaněl Welššpringršpaněl Clumber španěl a ost. málopočetná plemena Retrívři Německý křepelák